Tag: ślub

Idealna bielizna na ślub

Dzień ślubu jest na tyle wyjątkowy, że każdy element stroju Panny Młodej powinien być staranie dopracowany. Bielizna ślubna, mimo iż jej nie widać, nie jest wyjątkiem. Z jej zakupem nie warto się zbyt długo ociągać. Wiele salonów sukien ślubnych wymaga, aby już na... więcej »

 

Stopy na ślubie ? dobór butów

Wymarzony model sukni wybrany, kolej na buty ślubne. Muszą one być uzupełnieniem całego stroju, a także gwarantować wygodę i komfort Pannie Młodej, które na weselu ma w nich przetańczyć całą noc. Buty ślubne powinno się wybierać tuż po ustaleniu, jaki będzie model... więcej »

 

Panna Młoda w stanie błogosławionym

Jeszcze do niedawna ciąża Panny Młodej była zjawiskiem nieakceptowanym. Presja rodziny bywała tak wielka, że ślub i wesele były organizowane w jak najszybszym tempie, a ciążowy brzuszek skrzętnie ukrywany. Zdarzało się też same panie decydowały o przełożeniu ślubu na wieść o... więcej »

 

Ślub cywilny

Ślub cywilny jest zawierany przed kierownikiem USC i wymaga dużo mniej formalności niż ślub konkordatowy. Decydują się na niego pary, które z różnych względów nie chcą lub nie mogą zawrzeć ślubu kościelnego, a pragną usankcjonować swój związek w... więcej »

 

Unieważnienie małżeństwa

Unieważnienia małżeństwa nie należy mylić z rozwodem. Unieważnienie polega bowiem na sądowym określeniu, że związek małżeński nie był nigdy ważny z punktu widzenia obowiązującego prawa. O nieważnienie można ubiegać się zarówno w przypadku ślubu cywilnego i... więcej »

 

Przysięga ślubna

Zawarcie małżeństwa kojarzy się z sakramentalnym „tak”. Tymczasem podczas przysięgi małżeńskiej zarówno w kościele jak i USC nie pada to słowo. Za to narzeczeni ślubują sobie wzajemnie miłość i szacunek. Poniżej teksty przysięgi, którą jako pierwszy... więcej »

 

Rocznice ślubu

Emocje po ślubie i weselu opadły, mijają kolejne miesiące i lata pożycia małżeńskiego. Każda rocznica ma swoją nazwę, a zazwyczaj hucznie obchodzi się okrągłe rocznice: srebrne lub złote wesele. Jednak pozostałe to także świetna okazja do świętowania i odświeżenia... więcej »

 

Nauki przedmałżeńskie

Uczestnictwo obojga narzeczonych w naukach przedmałżeńskich jest wymogiem niezbędnym do przystąpienia do sakramentu małżeństwa. Te pary, które decydują się na ślub konkordatowy lub kościelny, muszą przedstawić w kancelarii parafialnej zaświadczenie o ukończeniu kursu i... więcej »

 

Idealne zaproszenie ślubne

Aby zaproszenie ślubne dobrze spełniło swoją rolę, powinno być skonstruowane zgodnie z poniższymi wymogami. Zarówno jego treść jak i wygląd mają ogromne znaczenie, dlatego warto jego wybór przemyśleć wcześniej. Kto, gdzie, kiedy... Zaproszenie na ślub i wesele... więcej »

 

Wybór zaproszeń ślubnych

Lista gości ustalona, pora na wybranie zaproszeń ślubnych. Oferta sklepów papierniczych czy drukarń może przyprawić o prawdziwy zawrót głowy. Nawet najbardziej wybredni narzeczeni znajdą coś dla siebie, a jeśli nie, to zawsze mogą się pokusić o własnoręczne... więcej »

 

Sztuka zapraszania na ślub i wesele

Nie ma ślubu i wesela bez gości. Polska tradycja weselna szczególnie upodobała sobie huczne imprezy w stylu „zastaw się, a postaw się”, a narzeczeni i ich rodzice bardzo rzadko decydują się na kameralne uroczystości w gronie kilkunastu osób. Najczęściej... więcej »

 

Ślub kościelny

Z punktu widzenia prawa ślub kościelny, inaczej kanoniczny, nie jest uznawany. Aby był ważny, musi być zawarty w formie ślubu konkordatowego lub też poprzedzony ślubem cywilnym. Ze względu na wygodę pary decydują się najczęściej na połączenie dwóch ceremonii i wybierają... więcej »

 

Zamiast tradycyjnych kwiatów

Coraz częściej Młodzi rezygnują z tradycyjnego naręcza kwiatów i proszą swoich gości o małe, symboliczne podarunki dla siebie lub charytatywne wspomożenie potrzebujących. Kwiaty szybko więdną, a taka pamiątka na długo pozostanie w pamięci pary i ich gości. Informację o... więcej »

 

Suknia ślubna - korygujemy sylwetkę

Oferta sukni ślubnych w salonach jest oszałamiająca. Każdego roku na rynek wchodzi kilkaset nowych modeli najbardziej znanych firm – wszystkie są zgodne z najnowszymi trendami, szyte z najwyższej jakości tkanin. Jednak nie każda suknia, nawet najpiękniejsza i najdroższa będzie... więcej »

 

Fason sukni ślubnej a sylwetka Panny Młodej

Kupno sukni ślubnej jest zadaniem, które potrafi spędzić przyszłej Pannie Młodej sen z powiek. Dobra suknia jest przede wszystkim idealnie dobrana do kobiecej sylwetki, ma eksponować jej mocne strony, a ukrywać niedoskonałości. Dlatego też nie warto się sugerować... więcej »

 

Przesądy związane ze ślubem i weselem

Ślub i wesele są tradycyjnie wdzięcznym tematem dla przeróżnych przesądów. Nawet pary, które nie wierzą w takie zabobony, pobierają się w miesiącu z literą „r” lub przywiązują wagę do tego, żeby Pan Młody nie zobaczył swojej przyszłej małżonki w... więcej »

 

Kto nie może wziąć ślubu?

Powszechnie wiadomo, że polskie prawo nie dopuszcza bigamii i że ślubu nie mogą zawrzeć osoby pozostające w związku małżeńskim. Ponadto istnieje kilka innych przypadków, w których zawarcie małżeństwa nie jest możliwe. Nawet jeśli jedna ze stron ukryje taką... więcej »

 

Ślub mieszany

Sprawa wydaje się prosta. Jeśli narzeczeni nie są ludźmi wierzącymi, wybierają ślub cywilny. Jeśli praktykują – ślub konkordatowy. A co z parami, które chcą wstąpić na wspólną drogę życia, a jedno z nich jest niewierzące bądź innego wyznania niż... więcej »

 

Niezbędnik Panny Młodej, czyli co musi mieć w torebce

Aby w tak ważnym dniu wyglądać perfekcyjnie, Panna Młoda musi być dobrze przygotowana na wszelkie ewentualności. Wówczas rozmazany makijaż czy nagły ból głowy nie będą żadnym problemem. Pierwsza pomoc musi znajdować się pod ręką, najlepiej w torebce mamy, świadkowej... więcej »

 

Własne czy narzeczonego? - nazwisko po ślubie

Zgodnie z wielowiekową tradycją narzeczona po ślubie przyjmuje nazwisko męża. Jednak coraz częściej kobiety korzystają z możliwości, jakie daje w tej kwestii kodeks prawa rodzinnego i opiekuńczego, a mianowicie pozostawienia nazwiska panieńskiego lub przyjęcia dwuczłonowego. Nadal... więcej »

 

Wymiana dokumentów po ślubie

Po uroczystości zostały tylko miłe wspomnienia... To jednak nie koniec. Nowożeńcy, którzy zmieniają adres zameldowania lub nazwisko, są zobligowani do jak najszybszej wymiany dokumentów. Jest ona możliwa tuż po uzyskaniu odpisów skróconych aktu małżeństwa,... więcej »

 

Czym obsypać Młodą Parę?

Kiedy małżonkowie wychodzą z kościoła lub urzędu stanu cywilnego przy ostatnich dźwiękach marszu Mendelssohna, goście powinni już mieć przygotowane drobiazgi do ich obsypania. O oprawę tego wyjątkowego momentu warto zadbać wcześniej. Goście zazwyczaj nie pamiętają o zabraniu... więcej »

 

Ślub konkordatowy

Od 1998 roku na mocy umowy konkordatowej zawartej między Stolicą Apostolską a Polską narzeczeni mają możliwość zawarcia tzw. ślubu konkordatowego. Polega on na tym, iż po dopełnieniu kilku formalności ślub zawarty w kościele nabiera takiej samy mocy prawnej jak ślub cywilny... więcej »

 

Bartlomiej Zagrabski

43-300 Bielsko-Biała, Łagodna 13
Fotografia Ślubna - przygotowania,ślub, wesele, plener Zapraszam do współpracy www.zagarbski.fotea.pl więcej »

 

Jakub Osiński Photography

20-853 Lublin, Żelazowej Woli 14a 4
Fotografia ślubna to jedna z najcenniejszych pamiątek z Waszego ślubu. Oglądając zdjęcia macie możliwość przypomnienia sobie tego wspaniałego dnia i emocji jemu towarzyszących. Jako fotograf staram sie utrwalić atmosferę jednego z najważniejszych dni w Waszym życiu. Oferuję... więcej »

 

MARIAŻ Foto-Video

34-100 Wadowice, Osiedle 11
Ślub i wesele to najpiękniejsze chwile w życiu człowieka, aby zatrzymać je w pamięci, chcę zaproponować Państwu wyjątkową pamiątkę, jaką jest film oraz fotografia. Pracujemy na bardzo dobrej jakości sprzęcie w różnych warunkach pogodowych i oświetleniowych. Dojeżdżamy w... więcej »

 

FAMILTEX- TKANINY,KORONKI ŚLUBNE I WIZYTOWE

03-707 WARSZAWA, FLORIAŃSKA 8 ...
Firma ??FAMILTEX ??oferująca tkaniny, koronki, oraz dodatki ślubne i wizytowe to nie tylko piękne wnętrze, w którym poczujesz się wyjątkowo ale też fachowy zespół osób, które pomogą Ci w wyborze odpowiedniej tkaniny, koronki czy aplikacji oraz wszelkich potrzebnych... więcej »

 

Ślub4u

62-052 Komorniki/Poznań, Jeżynowa 1
KOMPLEKSOWA ORGANIZACJA ŚLUBÓW I WESEL Ślub i wesele to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu. Chcemy, aby był to dzień szczególnie radosny, ciężko jednak połączyć to ze stresami związanymi z organizacją i przebiegiem ceremonii i przyjęcia. Jeśli nie mają Państwo czasu... więcej »

 

AlbumNiebanalny- NIE ZMARNUJ SWOJEGO POMYSŁU NA ZDJĘCIA

42-500 Będzin, Kniewskiego 4
Słowa będą zbędne, jeśli odwiedzicie moją galerię. Mam nadzieję, że spodoba Wam się mój styl fotografowania, a estetyka, którą oferuję, przykuje Waszą uwagę. Album Niebanalny poświęcony jest fotografii ślubnej. Jednak w ramach spotkania zachęcam do zobaczenia prac o różnej... więcej »

 

Studio EK

75-800 Koszalin, Plac Gwiaździsty 1
Studio EK -Troszeczkę inna fotografia - to fotografie z klimatem, pełne energii, ekspresji , emocji i Waszej uczuciowości. To fotografia ślubna, zdjęcia dzieci, zdjęcia kobiet, portfolia, akty To świat zatrzymany w kadrze, to Wasze wspomnienia czyste w swojej formie. Wreszcie -... więcej »

 

Art Consultants Events and wedding

58-316 Wałbrzych- Książ, Senatorska 19
Wesele w Zamku Książ dla Pary Młodej- profesjonalna organizacja ślubu, konsultanci ślubni do dyspozycji Państwa Młodych zorganizują wspaniałe przyjęcie weselne. Ciekawe scenariusze wesela, poprawin. Wspaniałe komnaty zamku Książ , przepiekny wystrój -aranżacje florystyczne,... więcej »

 

REMAX

39-400 TARNOBRZEG, 1-GO MAJA 4A pok.705
JUŻ WKRÓTCE NAJWAŻNIEJSZY DZIEŃ TWOJEGO ŻYCIA. NIE WAHAJ SIĘ GO PRZEŻYĆ W WSPANIAŁY I NIEZAPOMNIANY SPOSÓB. PODARUJ SOBIE ODROBINĘ LUKSUSU I SKORZYSTAJ Z NASZYCH LIMUZYN. ŻYJE SIĘ TYLKO RAZ ! DAIMLER DS. 420 LIMUZUNA 8-OSOBOWA BIAŁA DŁUGA 6m TAKIEJ UŻYWA KRÓLOWA ANGLI.... więcej »

 

Studio Filmowe BODENSEE

47-400 Racibórz, Mysłowicka 18/9
Zajmujemy się wideofilmowaniem wszelkiego rodzaju imprez typu wesele, komunia, studniówka, filmy reklamowe. Montujemy także materiał powierzony. Filmujemy sprzętem HDV. Nagrywamy na płyty DVD i BLU - RAY. Przegrywamy materiał analogowy na nośniki cyfrowe. Jesteśmy na rynku od 1999... więcej »

 

AGENCJA ZESPOŁÓW MUZYCZNYCH -MIREX

91-069 Łódź, Legionów 59
Oferujemy Państwu profesjonalne zespoły muzyczne na wszelkie imprezy okolicznościowe.Liczba polecanych zespołów muzycznych 30 w składach min.DUET max.SEKSTET. Prezętujemy demo z wesel.Wystawiamy rachunki. więcej »

 

TylkoWesele

05-820 Piastów, Paderewskiego 24/37
Serwis TylkoWesele.pl pomaga narzeczonym zaplanować i dobrze zorganizować swój ślub i wesele. Dzięki katalogowi firm użytkownik może w szybki i łatwy sposób uzyskać informację na temat firm z branży weselnej działających w jego miejscowości. więcej »

 

fotohead

50-538 Wrocław, Krzyki 8
Witamy. Zajmujemy się fotografią cyfrową oraz analogową. Wykonujemy usługi fotograficzne takie jak: zdjęcia ślubne, okolicznościowe oraz plenerowe, zarówno dorosłych jak i dzieci. Fotografie oddajemy w wersji cyfrowej oraz na papierze. Zapraszamy więcej »

 

artmilan

31-150 Kraków, św. Filipa 6
Posiadamy w ofercie szeroki wybór artykułów na ślub i wesele: zaproszenia ślubne do druku i do samodzielnego wypełnienia, etykiety i zawieszki na alkohol, przypinki-bukieciki dla gości weselnych, kotyliony, poduszki na obrączki, kieliszki weselne, podziękowania dla rodziców, księgi... więcej »

 

Agencja Artystyczna SILESIART

44-190 Knurów, Koziełka 94f
Agencja Artystyczna SILESIART Jesteśmy zawodowymi muzykami, absolwentami akademii muzycznej i oferujemy profesjonalną oprawę muzyczną mszy ślubnych na Śląsku. Posłuchaj naszych mp3 i przeczytaj komentarze naszych klientów na www.muzycznakaroca.pl więcej »

 

Almina Pracownia Kapeluszy, Z.P.

91-204 Łódź, Traktorowa 128
Pracownia Kapeluszy Almina łączy w swoich wyrobach naturalne piękno prostych słom, szlachetność delikatnych splotów sizalu z autorskim wzornictwem. Propozycje dopracowane w każdym detalu, wysmakowane kolorystycznie adresujemy do kobiet, które chcą po prostu pięknie wyglądać.... więcej »

 

Tanie-Fotografie.pl

84-230 Rumia, Równa 10
Usługi fotografi ślubnej i okazjonalnej. więcej »

 

Calla Dekoracje Kwiaciarnia

74-320 Barlinek, Kasprowicza 5
Zajmujemy się kompleksową oprawą uroczystości. Dekoracje sal weselnych, kościołów samochodów, bukiety ślubne, kompozycje kwiatowe. Posiadamy szeroki asortyment ślubny: zaproszenia ,podziękowania, księgi gości, kotyliony, kieliszki, akcesoria do samodzielnej dekoracji i wiele innych.... więcej »

 

MYSTIC MOMENT

55-080 Wrocław, Źródlana 15
Jesteśmy ekspertami w zakresie doradztwa i organizacji przyjęć weselnych. Zajmujemy się również organizacją imprez firmowych, integracyjnych i bankietów, a także obsługą konferencji i szkoleń. Chętnie podejmiemy się organizacji przyjęcia weselnego lub firmowego idealnie... więcej »

 

bea.art-decor Beata Kowalczewska

62-200 Gniezno, Roosevelta 115
- oprawa dekoracyjna wesel i innych imprez okolicznościowych (dekoracja kościoła, sali oraz samochodu, a także wykonanie dodatków okolicznościowych) - wyrób ozdobnej galanterii papierniczej (kartki okolicznościowe, zaproszenia i zawiadomienia, ozdobne tuby, albumy okolicznościowe... więcej »

 

Magicznewesele.eu

31-766 Kraków, ul.Lubocka 76
magicznewesele.eu : - Twoja własna strona ślubna! - Galeria zdjęć, lista gości, lista prezentów, mapa dojazdu na ślub, księga gości i wiele innych - Katalog firm ślubnych! Wejdź na www.magicznewesele.eu i sam się przekonaj! więcej »

 

Galeria M&M

14-300 Morąg, 3 Maja 21/53
Galeria M&M to firma zajmująca się kompleksową obsługą przyjęć okolicznościowych w zakresie wystroju wnętrz. Przygotowujemy dekoracje weselne, jubileuszowe, studniówkowe i sylwestrowe. Dekorujemy wnętrza na imprezy firmowe, bankiety, szkolenia i wiele innych okoliczności. Zadbamy... więcej »

 

MuzaArdente.pl

50-352 Wrocław, Górnickiego 1
Zaproś skrzypka na swój ślub :) Polecamy Państwu oprawę muzyczną zaręczyn, ślubu, chrztu i innych uroczystości. Muzyka skrzypcowa w wykonaniu profesjonalnych muzyków dostarcza wiele wzruszeń i wspaniałych emocji. W naszym repertuarze znajdują się znane utwory grane podczas... więcej »

 

MerenRe Kreator Ślubny

43-252 Pielgrzymowice, Sikorskiego 8
MerenRe kompleksowo zajmuje się organizacją uroczystości ślubnych. Powierzając przygotowania ślubu i wesela firmie MerenRe możecie być pewni, że dołożymy wszelkich starań, aby ten najważniejszy dzień był wyjątkowy i niepowtarzalny. Naszą rolą jest maksymalne odciążenie Pary... więcej »