Grawerowanie obrączek ślubnych

Tagi: obrączki ślubne, grawerowanie, obrączki, biżuteria

Wygrawerowany napis na obrączkach ślubnych jest wspaniałą pamiątką dla małżonków. Niekoniecznie musi to być data ślubu, ale też cytaty, tytuły piosenek, a nawet pseudonimy narzeczonych, które sprawiają, że obrączka nabiera wyjątkowego charakteru. Grawerowanie podnosi koszt samych obrączek, ale w przypadku znanych sieci jubilerskich zazwyczaj jest darmowy.
Decydując się na grawer trzeba mieć świadomość, że po latach użytkowania napis może się wytrzeć i koniecznie będzie ponownie oddanie obrączek do jubilera. Nie każdy napis da się wygrawerować. Przeszkodą jest głównie jego długość, ale także szerokość samej obrączki. Zbytnie zmniejszanie napisu na pomocą czcionki nie zawsze jest dobrym pomysłem. Może się okazać, że specjalnie wybrany na tę okazję cytat będzie po prostu nieczytelny.

Tradycyjnie
Narzeczeni wybierają najczęściej swoje imiona i ważną dla nich datę. Niekoniecznie musi to być data ślubu, ale także data poznania, pierwszego pocałunku, oświadczyn. Jeśli ślub jest podwójny tj. cywilny i kościelny, zazwyczaj graweruje się datę tego drugiego.
Popularne są też napisy będące świadectwem miłości obojga narzeczonych: Kocham Cię, Na zawsze Twój/Twoja, Dziś i na zawsze, Kiedy spojrzysz – pamiętaj, Zakochani... Nierozłączni, Dla Mojego Ukochanego/Mojej Ukochanej, Bez reszty Twój/Twoja, Kocham i będę kochać, Warto było czekać, Dziś i na wieczność, Ukochanemu/Ukochanej, Temu Jedynemu/Tej Jedynej, Miłość na wieki, Dzięki Tobie szczęśliwa/szczęśliwy.
Niebanalnym pomysłem jest rozdzielenie napisu na dwie obrączki. W komplecie tworzą całość i napis uzyskuje sens. Można wybrać z wielu propozycji: Niczego więcej... nam nie trzeba, Gdzie Ty... tam i ja, Całym sercem... i aż do końca świata, Składam swe serce... w Twoje ręce.

Po łacinie
Łacińskie sentencje to świetny pomysł na ciekawy grawer na obrączkach ślubnych. Ich dodatkowym plusem jest to, że zajmują mniej miejsca niż polskie cytaty. Narzeczeni mogą wybierać wśród: Sic itur ad astra (Tak się idzie do gwiazd), Ubi tu... (obrączka męska)/Ibi ego (obrączka damska – Gdzie Ty, tam i ja), Totus Tuus (Cały Twój, Twoja), Ama, si vis amari (Kochaj, jeśli chcesz być kochanym), Alter ego (Drugie ja), Amor omnia vincit (Miłość wszystko zwycięża), In perpetuam rei memoriam (Na wieczną rzeczy pamiątkę).

Dla fanów muzyki
Inspiracją mogą być ulubione piosenki przyszłych małżonków. Oto kilka propozycji: I will always love you, And nothing really matters, You\'re still the one, All you need is love, Je t\'aime.

Nietypowo
Odważne pary mogą wygrawerować zabawne napisy w stylu: STOP – zajęty/STOP – zajęta, Bądź grzeczny/grzeczna, Zmusił/Zmusiła mnie + data, Miej się na baczności. Można także zastąpić imiona czy inicjały narzeczonych przez ich pseudonimy, nicki internetowe lub zdrobnienia, których wobec siebie codziennie używają. Dzięki temu wygrawerowany napis będzie się odnosił do samej historii związku.