Idealna bielizna na ślub

Tagi: ślub, suknia ślubna, panna młoda, ubiór, salon mody, bielizna ślubna

Dzień ślubu jest na tyle wyjątkowy, że każdy element stroju Panny Młodej powinien być staranie dopracowany. Bielizna ślubna, mimo iż jej nie widać, nie jest wyjątkiem.
Z jej zakupem nie warto się zbyt długo ociągać. Wiele salonów sukien ślubnych wymaga, aby już na pierwszej przymiarce, podczas której modelowany jest gorset sukni, przyszła Panna Młoda wystąpiła w biustonoszu ślubnym. Dzięki temu krawcowe będą mogły uszyć suknię idealnie pasującą do sylwetki, a także ukryć wystające ramiączka lub fragmenty koronek.

Jakość najważniejsza
Kupując na bieliznę na ślub warto się kierować złotą zasadą – dobra bielizna to bielizna wysokiej jakości. Dzięki temu będzie ona wygodna i nie sprawi przykrych niespodzianek w trakcie ślubu i wesela.
Przede wszystkim powinna być uszyta z miękkich, naturalnych tkanin, które pozwolą ciału oddychać. Jeśli Panna Młoda decyduje się na ozdobne koronkowe wykończenia, niech zwróci uwagę na materiał, z którego są wykonane te elementy. Delikatna, bawełniana koronka jest gwarancją braku otarć i podrażnień.
Równie ważny jak materiał jest sposób wykończenia biustonosza czy majtek. Bielizna ślubna nie powinna się ciągnąć, deformować. Szwy wewnętrzne powinny być na tyle delikatne, aby nie wrzynały się w skórę.
Oczywiście jak w przypadku każdego elementu stroju ślubnego, także bielizna powinna być dobrana kolorystycznie. Założenie zbyt ciemniej lub zbyt jasnej bielizny może zepsuć cały, starannie wypracowany efekt.
Niezmiernie ważny jest także kształt biustonosza. Musi być on idealnie dobrany do dekoltu sukni tak, aby ramiączka ani żadne inne fragmenty biustonosza nie wystawały. Panie o dużym biuście powinny wybierać staniki o szerokich ramiączkach, które będą dobrze podtrzymywały piersi. Te, których natura nie wyposażyła tak hojnie, powinny się zdecydować na staniki typu push-up, które mają za zadanie wyeksponować biust.

Bielizna do zadań specjalnych
Piękna, koronkowa bielizna ślubna jest marzeniem wielu pań. Często jednak przegrywa z modelami, których zalety praktyczne przeważają nad wyglądem. Mowa o bieliźnie modelującej sylwetkę.
Jest to propozycja na kobiet, które mają zastrzeżenia co do swojej sylwetki i pragną za wszelką cenę ukryć niedoskonałości, a wyeksponować mocne strony swojej urody. Bielizna modelująca to nie tylko biustonosze i gorsety, ale także specjalne majtki podnoszące pośladki i zmniejszające wystający brzuszek. Dobrze dobrana potrafi efektownie wyszczuplić sylwetkę.
Przed zakupem warto się upewnić, czy jest wykonana z przewiewnego materiału. Takie modele są o wiele bardziej zabudowane, jest to dodatkowa warstwa materiału pod suknią. Ma to szczególne znaczenie, gdy ślub przypada w letnim okresie i panują trudne do wytrzymania upały.

Gorseciarka pilnie poszukiwana
Sklepy z bielizną, zarówno te stacjonarne jak i internetowe, mają w swojej ofercie bardzo duży wybór bielizny ślubnej różnych firm. Aby mieć pewność, że biustonosz na ślub zostanie idealnie dobrany, można zdecydować się również na wizytę u gorseciarki.
Jest to oczywiście poważny wydatek rzędu kilkuset złotych. Szycie gorsetu lub biustonosza na miarę jest polecane paniom, które mają problemy z doborem odpowiedniej bielizny, czyli obdarzonym przez naturę bardzo dużym lub wręcz przeciwnie – bardzo małym biustem.
Jeśli nie znamy żadnej gorseciarki, warto dopytać się w salonie, w którym szyjemy suknię ślubną. Konsultantki bardzo często współpracują z pracowniami gorseciarstwa.