Raz na całe życie - wybór obrączki ślubnej

Tagi: obrączki ślubne, grawerowanie, obrączki, biżuteria, jubiler

Zakup obrączek ślubnych, symbolu dozgonnej miłości i nierozerwalności małżeństwa, jest prawdziwym wydarzeniem w życiu narzeczonych. Pamiętajmy o tym, że nie jest to zwykła biżuteria. Od zawarcia ślubu będzie nam towarzyszyć do końca życia i codziennie przypominać o złożonej przed ołtarzem przysiędze.

Złoto czy platyna?
Udając się do jubilera warto sobie od razu postawić pytanie, jaki zakres cenowy jest dla nas dopuszczalny. Koszt obrączek zależy głównie od użytego metalu i dobranych ozdób.
Tradycyjne złoto w trzech dostępnych kolorach (białym, żółtym lub czerwonym) jest cenowo w klasie średniej. Koszt takich obrączek podniesie połączenie kilku kolorów złota, grawerowanie czy też zatopienie w obrączce brylancików. Tańsze będą obrączki cieniutkie, a dużo droższe te szersze.
Dużo tańsza opcja to obrączki z tytanu, które ze względu na swoje właściwości zalecane są głównie alergikom.
Wydatek kilku, a nawet kilkunastu tysięcy złotych to obrączki wykonane z platyny – niezwykle reprezentacyjne i eleganckie. Jednak na ich zakup decydują się nieliczne pary.

Dopasuj styl obrączki do siebie
Oferta salonów jubilerskich potrafi przyprawić kupujących o zawrót głowy. Skończyły się czasy, w których dostępne były tylko standardowe, skromne obrączki z żółtego złota. Teraz narzeczeni mogą wybierać wśród modeli zdobionych szlachetnymi kamieniami, matowymi lub błyszczącymi, łączącymi kilka kolorów złota, żłobionymi w delikatne wzorki czy też bardzo bogato udekorowanymi.
Kupując obrączki trzeba więc zwrócić uwagę na to, aby ich styl pasował do naszej osobowości. Osoba, która na co dzień ubiera się w stylu rockowym, może wyglądać dość śmiesznie mając na palcu bardzo bogato zdobioną obrączkę wysadzaną brylantami. Najlepiej jest wybrać kompromis pomiędzy elegancją a nowoczesnością. W końcu moda się szybko zmienia, a obrączka będzie nam towarzyszyć kilkadziesiąt lat.

Postaw na wygodę
Decydując się na ten niemały wydatek warto mieć świadomość, że obrączka będzie noszona przez kilkanaście godzin dziennie, a nawet całą dobę. Nie ma więc nic gorszego niż źle dobrana obrączka, którą niewygodnie jest nosić. Często zdarza się, że pod wpływem wysokich temperatur, stresu, czy nawet ze względu na porę dnia, palce puchną. Dobieranie rozmiaru obrączek jest wówczas skazane na porażkę. Najlepiej nie robić tego z samego rana, ani w upalne dni.
W razie wpadki obrączki można powiększyć lub zmniejszyć, ale tutaj trzeba uważać już w momencie wybierania konkretnego modelu. Nie zawsze można bowiem zmienić rozmiar bez szkody dla urody samej obrączki.