Stopy na ślubie ? dobór butów

Tagi: ślub, suknia ślubna, panna młoda, ubiór, salon mody, buty ślubne

Wymarzony model sukni wybrany, kolej na buty ślubne. Muszą one być uzupełnieniem całego stroju, a także gwarantować wygodę i komfort Pannie Młodej, które na weselu ma w nich przetańczyć całą noc.
Buty ślubne powinno się wybierać tuż po ustaleniu, jaki będzie model sukni ślubnej. Zakupu nie warto odkładać na ostatnią chwilę, ponieważ buty ślubne będą konieczne już podczas pierwszej przymiarki, w trakcie której zostanie określona długość sukni. W salonie warto też poprosić obsługę o niewielki kawałek materiału, z którego będzie szyta sukienka. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że buty będą idealnie dobrane pod względem koloru.
Przygoda z butami ślubnymi nie kończy się na samym ich zakupie. Przezorne Panny Młode powinny je rozchodzić przed dniem ślubu i wesela, aby tym samym uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek. Wystarczy kilkanaście minut dziennie pochodzić w nich po mieszkaniu. Obuwie na pewno się nie pobrudzi, a stopa się do niego przyzwyczai.

Gdzie kupić?
Buty ślubne to specyficzny rodzaj towaru i z tej racji rzadko spotyka się je w zwykłych salonach obuwniczych.
Duże salony ślubne nierzadko prowadzą sprzedaż obuwia do ślubu. Kupując je razem z suknią będziemy mieli pewność, że są idealnie dobrane do kreacji.
Nawet jeśli dany salon nie prowadzi sprzedaży, warto zapytać się konsultantki, czy nie znają dobrego sklepu z dodatkami ślubnymi. Z pewnością będą mogły polecić zaprzyjaźniony sklep.
Prawdziwym rajem dla poszukiwaczy butów ślubnych jest internet. W sieci jest dostępnych bardzo dużo sklepów z obuwiem ślubnym w przystępnej cenie. Oczywiście takie zakupy są trudniejsze, bo nie można ani przymierzyć buta, ani dokładnie wybrać jego koloru. Ze względu na to praktycznie każdy taki sklep internetowy oferuje możliwość zwrotu lub wymiany zakupionego towaru, w razie gdy nie spełnił oczekiwań.

Idealnie dopasowane
Buty ślubne mają to do siebie, że zakłada się je praktycznie raz, a od razu muszą dobrze służyć przez kilkanaście wyczerpujących godzin podczas ślubu i wesela. Dlatego pierwszym kryterium przy ich zakupie powinna być wygoda.
Buty nie mogą być za ciasne, ani za luźne, żeby nie spadały ze stopy. Panie, które nie są przyzwyczajone do częstego noszenia wysokich szpilek, powinni się zdecydować na obuwie o niższym obcasie. Suknia ślubna zazwyczaj waży parę kilogramów, balansowanie w niej na chwiejnych, wąskich obcasach może skończyć spektakularnym upadkiem w drodze do ołtarza, a z wesela uczynić prawdziwą gehennę.
Panna Młoda powinna również wziąć pod uwagę wzrost narzeczonego. Po założeniu butów nie może być od niego wyższa. Także bardzo niskie panie, które ukochały płaskie buty, powinny się zastanowić nad nieco wyższym obcasem w sytuacji, gdy narzeczony jest dużo wyższy.
Buty ślubne muszą być idealnie dobrane do sukni pod względem kolorystycznym. Zbyt jasny odcień obuwia sprawi że sukienka będzie wyglądała na brudną, z kolei zbyt ciemny spowoduje, że buty skupiać całą uwagę. O ile nie jest problemem dobranie butów do śnieżnobiałej sukni, o tyle kolor ecru może sprawić przyszłym Pannom Młodym trochę kłopotu. W sprzedaży są dostępne bardzo różne odcienie, od zupełnie bladego po ciemny, wpadający w cappuccino. Dlatego na zakupy trzeba ze sobą zabrać skrawek materiału ze sukni ślubnej.
Warto też zwrócić uwagę na materiał, z którego uszyte są buty. Zaletą satyny jest cena, ale za to łatwo się brudzi i trudniej ją doczyścić. Buty ze skórki, choć droższe, są idealne przy niepewnej pogodzie. Będzie je łatwo doprowadzić do poprzedniego stanu nawet po deszczu.