Suknia ślubna - korygujemy sylwetkę

Tagi: ślub, suknia ślubna, panna młoda, sylwetka, ubiór, salon mody, moda ślubna, fason

Oferta sukni ślubnych w salonach jest oszałamiająca. Każdego roku na rynek wchodzi kilkaset nowych modeli najbardziej znanych firm – wszystkie są zgodne z najnowszymi trendami, szyte z najwyższej jakości tkanin. Jednak nie każda suknia, nawet najpiękniejsza i najdroższa będzie jednakowo wyglądać na wszystkich Pannach Młodych. Staje się tą jedyną wówczas, gdy spełnia dwa podstawowe zadania, czyli tuszuje defekty figury, a eksponuje jej silnie strony.

Dodać wzrostu
Osoby wysokie nie muszą się martwić, czy nie będą wyglądały zbyt drobno przy postawnym narzeczonym. Gorzej z Pannami Młodymi, które mają niski wzrost i przez to dysproporcje w parze są bardziej widoczne.
Klasyczny sposób na dodanie sobie paru centymetrów to założenie butów na wysokim obcasie. Tutaj nie należy jednak przesadzać. Założenie kilkunastocentymetrowych szpilek u Panny Młodej, która na co dzień chodzi w butach sportowych, może skończyć się spektakularnym upadkiem w drodze do ołtarza. Warto więc postawić przede wszystkim na wygodę.
Sam fason kreacji może uczynić cuda, dlatego niskie kobiety powinny wybierać suknie, które są szyte w oparciu o pionowe cięcia. Modele stworzone z myślą o nich to princessy i suknie cygara. Także długi tren lub wąski i długi welon pomogą optycznie wydłużyć sylwetkę.

Ukryć zbędne kilogramy
Nie ma kobiety, która byłaby całkowicie zadowolona ze swojej figury. Nawet te Panny Młode, których nienaganna linia bioder pozwala na założenie sukni najbardziej podkreślającej sylwetkę, czyli rybki lub cygara, mają szereg wątpliwości. Co dopiero panie, które natura zbyt hojnie obdarzyła w parę zbędnych kilogramów.
Wysmukleniu sylwetki sprzyjają gładkie tkaniny i proste fasony. Pionowe szwy i tren pomogą optycznie wydłużyć sylwetkę. Dlatego puszyste Panny Młode powinny wybierać wśród modeli typu princessa lub klasycznego. Wystający brzuszek ukryje doskonale suknia ślubna w stylu empire, ale tutaj trzeba uważać z biustem. Poprzez odcięcie taki fason bardzo podkreśla górną część sylwetki. Z tego powodu nie jest wskazany dla pań o zbyt masywnych przedramionach i bardzo dużych piersiach.
Panie, które pragną optycznie zgubić swoje krągłości, powinny się zastanowić nad wyborem odpowiedniej bielizny, w tym także wyszczuplającej, które pozwoli wymodelować figurę i unieść mniej jędrne części ciała.

Podkreślić biust
Piękny, kształty biust to marzenie każdej Panny Młodej. Te, którym natura poskąpiła tego daru, muszą uciec się do paru prostych trików.
Podstawą jest zakupienie dobrze dobranego biustonosza typu push-up lub nawet uszycie go u gorseciarki. Taki stanik dzięki wkładce modelującej podniesie i uwypukli piersi.
Drugą kwestią jest pokreślenie biustu za pomocą samej sukni ślubnej. Tutaj z pomocą przychodzą gorsety, szczególnie te, które nie mają ramiączek i odpowiednio unoszą biust. Bardzo dobrym pomysłem jest suknia ślubna, która jest odcinana po biustem, a sam szew jest dodatkowo pokreślony ozdobną koronką lub wstążką. Klasycznym modelem skupiającym uwagę na tej części ciała jest fason empire.