Udany ślub

Oprawa muzyczna ślubu

Każdy organizator wesela zgodzi się, że muzyka jest niezwykle ważnym elementem przyjęcia. Coraz więcej osób pragnie również urozmaicić przebieg swojej ceremonii ślubnej poprzez zapewnienie odpowiednio dobranej oprawy muzycznej. Narzeczeni rezygnują więc z usług organisty... więcej »

 

Raz na całe życie - wybór obrączki ślubnej

Zakup obrączek ślubnych, symbolu dozgonnej miłości i nierozerwalności małżeństwa, jest prawdziwym wydarzeniem w życiu narzeczonych. Pamiętajmy o tym, że nie jest to zwykła biżuteria. Od zawarcia ślubu będzie nam towarzyszyć do końca życia i codziennie przypominać o złożonej... więcej »

 

Przesądy związane ze ślubem i weselem

Ślub i wesele są tradycyjnie wdzięcznym tematem dla przeróżnych przesądów. Nawet pary, które nie wierzą w takie zabobony, pobierają się w miesiącu z literą „r” lub przywiązują wagę do tego, żeby Pan Młody nie zobaczył swojej przyszłej małżonki w... więcej »

 

Rocznice ślubu

Emocje po ślubie i weselu opadły, mijają kolejne miesiące i lata pożycia małżeńskiego. Każda rocznica ma swoją nazwę, a zazwyczaj hucznie obchodzi się okrągłe rocznice: srebrne lub złote wesele. Jednak pozostałe to także świetna okazja do świętowania i odświeżenia... więcej »

 

Podarek zamiast koperty ? wszystko o liście prezentów ślubnych

Na szczęście minęły już czasy, kiedy Państwo Młodzi przy rozpakowywaniu prezentów z przerażeniem odkrywali, że goście weselni obdarowali ich 3 tosterami, 4 odkurzaczami i podobną ilością mikrofalówek. Na współczesnym ślubie króluje bezpieczna koperta z... więcej »

 

Zamiast tradycyjnych kwiatów

Coraz częściej Młodzi rezygnują z tradycyjnego naręcza kwiatów i proszą swoich gości o małe, symboliczne podarunki dla siebie lub charytatywne wspomożenie potrzebujących. Kwiaty szybko więdną, a taka pamiątka na długo pozostanie w pamięci pary i ich gości. Informację o... więcej »

 

Wybierz nietypowy pojazd do ślubu

Jeśli nie możecie zdecydować się, jaki samochód wybrać na ślub, bo wszystkie pomysły wydają się Wam podobne i oklepane, może pora zainteresować się ofertą niekonwencjonalnych pojazdów do ślubu. Wbrew pozorom liczba środków transportu, które mogą Was... więcej »

 

Zadbaj o ślubną obrączkę

Aby starannie wybrane obrączki cieszyły swoim wyglądem kilkadziesiąt kolejnych lat, warto zadbać o ich odpowiednią pielęgnację. Nie bez znaczenia jest tutaj zakupiony model obrączki – im wzór będzie prostszy i bardziej oszczędny w ozdobniki, tym większa gwarancja, że z... więcej »

 

Grawerowanie obrączek ślubnych

Wygrawerowany napis na obrączkach ślubnych jest wspaniałą pamiątką dla małżonków. Niekoniecznie musi to być data ślubu, ale też cytaty, tytuły piosenek, a nawet pseudonimy narzeczonych, które sprawiają, że obrączka nabiera wyjątkowego charakteru. Grawerowanie podnosi... więcej »

 

Jak udekorować samochód do ślubu?

Przygotowanie dekoracji na samochód, który ma zawieźć narzeczonych do ślubu, stanowi nie lada wyzwanie. Coraz częściej podejmują się tego zadania firmy zajmujące się profesjonalnym wystrojem kościołów czy sal weselnych, a także kwiaciarnie. Samodzielnie wykonanie... więcej »

 

Czym obsypać Młodą Parę?

Kiedy małżonkowie wychodzą z kościoła lub urzędu stanu cywilnego przy ostatnich dźwiękach marszu Mendelssohna, goście powinni już mieć przygotowane drobiazgi do ich obsypania. O oprawę tego wyjątkowego momentu warto zadbać wcześniej. Goście zazwyczaj nie pamiętają o zabraniu... więcej »